2017 Oscar Ödül Töreni’nde Büyük Skandal!

Pazar günü düzenlenen Oscar Ödül Töreni’nde en iyi film ödülünün yanlışlıkla La La Land’e verilmesi eğlence sektörü tarihine geçti.

La La Land takımı ödül konuşmasını ortasındayken, ödülün asıl sahibinin siyah bir gencin çocukluğundan yetişkinliğine kadar hayatını üç bölümde işleyen Moonlight olduğu açıklandı. Ancak Pazar günkü kafa karışıklığı canlı ödül törenlerinde yaşanan ilk gaf değil. BBC Türkçe büyük ödül törenlerinin tarihinde yaşanan diğer sekiz büyük fiyaskoyu derledi…

2017 Oscar ödüllerinde yaşanan skandal herkesi şoke etti. 13 dalda Oscar’a aday olan ‘La La Land’ 6 dalda ödül alırken,’En iyi film’ ödülünün açıklanmasında yapılan hata tarihe geçti. Yaşanan karışıklık sonucu ‘Moonlight’ filminin kazandığı ödül ‘La La Land’ filmine verildi.

Tüm dünyanın merakla beklediği sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar Ödül Töreni’ninde (89. Akademi Ödülleri) sahiplerini buluyor. En iyi yardımcı erkek oyuncu seçilen Mahershala Ali, bu dalda Oscar kazanan ilk Müslüman oyuncu oldu. 13 dalda aday gösterilen ‘La La Land’ 6 dalda ödüle uzandı. ‘La La Land’ bir kaç dakika elinde tutuğu ‘en iyi film’ ödülünü Ay Işığı (Moonlight) filmine kaptırdı.

EN İYİ FİLM ÖDÜLÜNDE SKANDAL

EN iyi film ödülü Ay Işığı (Moonlight) filmine gitti. Fakat yaşanan bir karışıklık sonucu en iyi film ödülünün ilk olarak ‘La La Land’ filmine verildiği açıklandı. La La Land’in yönetmeni Jordan Horowitz, canlı yayında “Bu bir şaka değil, En İyi Film Ödülü’nün kazananı Moonlight” diyerek tarihi hatayı duyurdu.

About the author: radyotidj

radyotidj
RADYO Ti 'Önce Müzik' sloganımızla yayın hayatımıza başladık..